Poznańska Jeżycka zmiany fot. ZDM

Poznań: Od poniedziałku na Poznańskiej i Jeżyckiej będzie zielono!

Najpierw zyskały nową nawierzchnię i nową organizację ruchu – teraz przyszedł czas na ozdobienie ich zielenią. Na dwóch jeżyckich ulicach pojawi się ponad 2300 roślin.

Na chodniku, w miejscach zajmowanych wcześniej przez samochody posadzone zostaną krzewy, byliny i rośliny cebulowe. Łącznie będą to 2342 nasadzenia wykonane na powierzchni blisko 500 metrów kwadratowych, zlokalizowane po południowych stronach obu ulic. Uzupełni je mała architektura w postaci ławek. Prace w terenie rozpoczną się w najbliższy wtorek, 8 września.

W pierwszej kolejności w miejscach przeznaczonych pod nasadzenia zieleni rozebrane zostaną płyty chodnikowe i kostka brukowa. Dotyczy to odcinka ul. Poznańskiej od ul. Romka Strzałkowskiego do ul. Kochanowskiego oraz ul. Jeżyckiej pomiędzy ul. Mączną a ul. Mickiewicza. Podczas prac ziemnych w tych miejscach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Możliwość parkowania zostanie przywrócona na etapie prac zieleniarskich.

Zakończenie robót planowane jest na 30 września, natomiast montaż ławek zostanie wykonany do końca października. Łączny koszt wraz z roczną pielęgnacją roślin wyniesie blisko 194 tys. złotych i zostanie pokryty ze środków Rady Osiedla Jeżyce.

Osoby poruszające się ulicami Poznańską i Jeżycką w czasie prac prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie, szczególnie to związane z ograniczeniami parkowania.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar