Lechicka prace fot. UMP

Poznań: Od dziś zmiany w organizacji ruchu na Lechickiej i Naramowickiej

Od 12 maja nie będzie możliwości skrętu w prawo z ul. Naramowickiej – od strony centrum – w ul. Lechicką. Tymczasowy układ drogowy został przygotowany na czas budowy trasy tramwajowej na Naramowice.

Dzięki dwóm przejazdom o charakterze przejściowym zachowana zostanie możliwość przejazdu przez skrzyżowanie ul. Lechickiej i Naramowickiej w relacji wschód-zachód w czasie budowy węzła.

Wraz z rozpoczęciem budowy wyłączona, a następnie zlikwidowana, zostanie sygnalizacja świetlna dla kierowców skręcających z ul. Naramowickiej (jadąc od centrum) w prawo w ul. Lechicką (w stronę mostu Lecha), a także dla skręcających z ul. Lechickiej w prawo (jadąc od Murawy) w ul. Naramowicką (w stronę centrum). Konieczne będzie wyłączenie prawoskrętu z ul. Naramowickiej od strony centrum w ul. Lechicką w kierunku mostu Lecha.

Objazd zalecany jest ul. Hawelańską, natomiast dla mieszkańców Wilczego Młyna ulicami Serbską i Lechicką. Prace wiążą się także z koniecznością wyłączenia chodnika wzdłuż zachodniej strony ul. Naramowickiej (prosimy o poruszanie się stroną wschodnią) oraz zawężenia prawoskrętu z ul. Lechickiej w Naramowicką (od Murawy w stronę centrum).

Równolegle trwa również poszerzenie jezdni ul. Lechickiej pomiędzy ul. Murawa a wjazdem na stację paliw. Roboty te mają na celu wydzielenie infrastruktury pod obsługę autobusów komunikacji miejskiej w czasie zasadniczej zmiany organizacji ruchu. Z kolei podczas dołączenia powstającego łącznika przy stacji Lotos do ul. Naramowickiej i Lechickiej, zlikwidowany zostanie lewoskręt z ul. Naramowickiej prowadzący na tę stację, natomiast piesi będą poruszać się drugą stroną tej ulicy – po stronie wschodniej.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze