linie KLM fot. Port Lotniczy Poznań Ławica

Poznań: Od dziś z Ławicy będzie można polecieć do Amsterdamu

O godzinie 16.15 po raz pierwszy na płycie poznańskiego lotniska wyląduje samolot linii lotniczych KLM Royal Dutch Airlines, lecący z Amsterdamu, inaugurując tym samym połączenie Poznań – Amsterdam.

Gościem specjalnym inauguracji będzie dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce, który wraz z wiceprezesem Portu Lotniczego Poznań-Ławica dokonają przecięcia pamiątkowej wstęgi, co symbolizować będzie rozpoczęcie nowego rozdziału w historii poznańskiego lotniska.

“Mamy nadzieję, że będzie to rozdział niezwykle ciekawy, pełen cudownych przygód, nadziei i dobrych sygnałów na przyszłość. Wierzymy, że głównie wy – drodzy pasażerowie – będziecie czerpać z niego mnóstwo radości! W przypadku wszelkich zmian w terminie transmisji będziemy na bieżąco informować wszystkich zainteresowanych!” – czytamy na stronie wydarzenia.

Uroczyste uruchomienie linii będzie można oglądać online na profilu Ławicy.

Rozkład lotów na trasie POZ – AMS wygląda następująco:
W okresie od 25.10.2020 r. do 03.01.2021 r. loty odbywać się będą pięć razy w tygodniu (PN, ŚR, CZW, PT, NDZ), zgodnie z poniższym rozkładem:
POZ 16:45 – AMS 18:35
AMS 14:35 – POZ 16:15
W okresie od 04.01.2020 r. do 27.03.2021 r. loty odbywać się codziennie, zgodnie z poniższym rozkładem:
POZ 16:50 – AMS 18:35
AMS 14:40 – POZ 16:20

Na trasie z Poznania do Amsterdamu będzie latał samolot Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Lot potrwa 1 godzinę 40 minut. Do samolotu można zabrać bezpłatnie duży bagaż podręczny (do 12 kg). Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych. Pasażerowie otrzymują pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę. Wejście na pokład i cały lot odbywa się w maskach ochronnych, a samoloty są wyposażone w środki do dezynfekcji rąk i w specjalne zestawy ochronne przeciw covid-19, na wypadek, gdyby w czasie lotu któryś z pasażerów wykazywał symptomy choroby. Kabiny samolotów są bardzo dokładnie czyszczone i wyposażone w filtry HEPA, które pozwalają na usunięcie ewentualnie występujących w powietrzu cząsteczek wirusów i zapewniają wysokiej jakości, czyste powietrze o wysokim stopniu cyrkulacji.

Linie KLM oferują wszystkie swoje loty przez port bazowy Schiphol w Amsterdamie. To potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. Regularna siatka połączeń KLM liczy ponad 160 miast, na 5 kontynentach, z których część jest nadal zawieszona z powodu pandemii covid-19. Obecnie, wraz z łagodzeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, KLM stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie.

Bilety KLM z wylotem z Poznania można rezerwować już od dziś, na podróże realizowane po 25 października 2020 roku, na stronie linii KLM oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

PLPŁ, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze