Poznań: Od 12 lipca płatne parkowanie na kolejnych ulicach Wildy i Łazarza

Dolina fot. ZDM
Dwie ulice na Wildzie i sześć na Łazarzu zostanie objętych opłatami za parkowanie. Od 12 lipca kierowcy zostawiający tam samochody muszą już zapłacić za postój.

Postój będzie płatny na ul. Czajczej, Dolina oraz fragmencie ul. Spychalskiego po wschodniej stronie ul. Górna Wilda. Na Łazarzu będą to natomiast ulice: Chłodna, Stablewskiego na odcinku od Głogowskiej do Łukaszewicza, Potockiej, Załęże, Lodowa na odcinku od Stablewskiego do Hetmańskiej, a także odcinek Kolejowej od Potockiej do Hetmańskiej.

Fragment ul. Lodowej od Rynku Łazarskiego do ul. Stablewskiego, oraz ul. Dmowskiego zostaną objęte zmianami w organizacji ruchu i płatnym parkowaniem dopiero po zakończeniu prac związanych z przebudową rynku Łazarskiego. Obecnie służą one do obsługi placu budowy, dlatego też wdrożenie na nich nowej organizacji ruchu, obejmującej m. in. ruch jednokierunkowy, nie jest możliwe.

Obecnie prace są prowadzone na obszarze nr 8 na Wildzie. Po ich zakończeniu ekipy wykonawców przeniosą się na obszar nr 6, czyli fragmenty ul. św. Czesława, Żupańskiego i Spychalskiego pomiędzy ul. Przemysłową i Wierzbięcice .

Aktualny harmonogram prac jest dostępny na stronie Zarządu Dróg Miejskich w zakładce dotyczącej wdrażania strefy na Wildzie i Łazarzu.

ZDM