Poznań: Od 1 czerwca płacimy więcej za parkowanie w centrum

7 zł za godzinę parkowania w centrum miasta. Od dziś w Poznaniu obowiązuje Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum. A to oznacza, że właśnie od dziś za parkowanie zapłacimy tu więcej.

Przypominamy: znika podział na podstrefy żółtą, zieloną i czerwoną. Teraz mamy strefę czerwoną w ścisłym centrum i niebieską na pozostałej części. W lipcu dojdą zmiany na Jeżycach, a pod koniec roku – na Łazarzu i na Wildzie.

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum (Czerwona) obowiązuje na terenie osiedla Stare Miasto (Centrum) w godzinach od 8.00 do 20.00 od poniedziałku do piątku i od 8.00 do 18.00 w soboty.
Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy tam 7 zł, za drugą – 7,40 zł, za trzecią – 7,90 zł, a za każdą kolejną 7 zł.

Strefa Płatnego Parkowania (Niebieska) obowiązuje na pozostałej części Strefy Płatnego Parkowania. Tu za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,50 zł, za drugą – 4,20 zł, za trzecią – 4,90 zł, a za każdą kolejną godzinę 3,50 zł. Ta strefa będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Mieszkańcy zameldowani w danym sektorze ŚSPP / SPP na pobyt stały lub tymczasowy i płacący podatki na rzecz miasta Poznania mogą wykupić abonament w cenie 30 złotych miesięcznie za pierwszy samochód. Przy zakupie abonamentu 12-miesięcznego jeden miesiąc jest bezpłatny.

Abonament dla użytkowników samochodów użyczonych od 1 czerwca jest dostępny wyłącznie dla aut leasingowanych, kredytowanych i służbowych.

W lipcu zacznie funkcjonować Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Jeżyce: będzie obowiązywał nowy podział na sektory i pojawią się większe możliwości parkowania dla dostaw. Pod koniec roku planowane jest też uruchomienie SPP na Wildzie i Łazarzu.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze