Ranny Ukrainiec fot. FB

Poznań: Obywatel Ukrainy dostał w głowę butelką. Jest w śpiączce

W Poznaniu w centrum miasta, obywatel Ukrainy dostał w głowę butelką, bo stanął w obronie atakowanego przechodnia. Po ataku zapadł w śpiączkę i potrzebuje pomocy.

Butelką uderzył go Polak, jeden z uczestników awantury. Następnego dnia uderzony Ukrainiec zapadł w śpiączkę, a jego stan jest bardzo poważny. Na portalu zrzutka.pl można wspomóc leczenie chłopaka. Potrzeba 20 tys. zł. Kto chciałby pomóc – może to zrobić tutaj.

O wsparcie dla rannego poprosił też radny Paweł Sowa, który przytoczył fragmenty raportu “Obywatele Ukrainy w Metropolii Poznańskiej – dwa spojrzenia” z 2018 r. Zgodnie z nim w Poznaniu i powiecie poznańskim mieszka ok. 100 tysięcy osób posiadających obywatelstwo ukraińskie, w całym województwie wielkopolskim ok. 300 tysięcy.

– Pracując tutaj, płacąc podatki, kupując różne produkty i usługi, przyczyniają się do budowania naszej gospodarki i dobrobytu – przypomniał radny. – Niestety cudzoziemcy przebywający poza granicami swoich krajów są łatwym celem ataków, od krzywdzących opinii po agresję fizyczną. Myślę, że przekonało się o tym wielu Polaków pracujących na emigracji. Ileż absurdalnych opinii na nasz temat musieliśmy przeczytać lub usłyszeć i z jakimi stereotypami się zmierzyć… Wie o tym każdy, kto chociaż przez jakiś czas popracował za granicą. Ja sam miałem okazję się o tym przekonać kilkanaście lat temu we Włoszech. Tym bardziej jest mi przykro, kiedy cudzoziemcy przebywający w Polsce padają ofiarami przemocy i pogardy tylko i wyłącznie ze względu na swoje pochodzenie. Nie pozwalajmy na to – szczególnie że historię mamy piękną, a nasze państwo w przeszłości było domem dla różnych grup narodowościowych.

el

9
Dodaj komentarz

avatar
Waldemar Sobczak
Waldemar Sobczak

“..bardziej jest mi przykro, kiedy cudzoziemcy przebywający w Polsce padają ofiarami przemocy i pogardy tylko i wyłącznie ze względu na swoje pochodzenie.”

Czy wiadomo już, że motywem ataku było wyłącznie pochodzenie? Bo jeśli nie to pan Sowa przytaczając takie słowa bezpośrednio po tym nieszczęśliwym zdarzeniu, uprawia niestety tani populizm.

Stefan
Stefan

Chcialbym sie dopytac, bo mnie to tez kiedys spotkalo, choc z mniejszymi konsekwencjami, jaka jest odpowiedzialnosc lekarzy, ktorzy po uderzeniu butelka w glowe nie wykonuja rezonansu, tomografii, czegokolwiek, co mogloby uchronic przed dalszymi problemami zdrowotnymi? Moze zamiast zbiorki na leczenie niech szpital poniesie koszty blednych decyzji lub ignorancji? Ja dostalem kiedys w glowe sloikiem z balkonu. Z rozcieta glowa, krwawiacy, 4h na korytarzu szpitalnym. Zero zainteresowania, skonczylo sie na wstrzasnieniu. Dwa lata pozniej atak woreczka zolciowego, po 4 telefonie przyslali laskawie karetke, 3h na korytarzu i diagnoza – zgaga.. Nastepnego dnia bylem juz operowany w trybie pilnym, bo zzolklem… Dziekujemy Ci sluzbo zdrowia za patologie. Wypada posprzatac teraz po sobie.

Endriu
Endriu

Wkurza mnie to jak ktoś podkreśla z.jakiego kraju jest ofiara. Gdyby Polak stanalby w obronie to by było cicho na ten temat. Nie oberwal on dlatego,że był ukraincem jak niektórzy myślą,lecz ,że stanął w obronie. Dlaczego mamy się składać na leczenie gdzie ubezpieczyciel. Jak lecę do Szkocji to też się ubespieczam

Piciu
Piciu

Jeżeli chodzi pieniądze to może zwrócić się do T.Rydzyka.Nie ma żony,nie ma dzieci ,ele ma miliardy na koncie.

Antychryst
Antychryst

Polacy to kur…y