81. rocznica wybuchu II wojny światowej

Poznań: Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Msza święta w intencji pomordowanych i poległych i uroczystości przed pomnikiem Armii Poznań. Tak będą wyglądały tegoroczne obchody rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, na które 1 września zaprasza wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, uroczystości rozpoczną się o godzinie 14.00 mszą świętą w Bazylice pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, na wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu (ul. Działowa 25). Nabożeństwo odprawione zostanie w intencji poległych i pomordowanych w latach II wojny światowej. Bezpośrednio po mszy, około godziny 15.00, odbędą się główne obchody upamiętniające rocznicę II wojny światowej przed pomnikiem Armii Poznań.

W ceremonii udział wezmą m.in. kombatanci, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury, służb i inspekcji, harcerze, żołnierze oraz uczniowie z wielkopolskich szkół.

Natomiast o godzinie 16.15 w Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1) z udziałem wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Zasłużonym mieszkańcom regionu wręczone zostaną medale „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”, Medale „Pro Patria” i „Pro Bono Poloniae”.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze