O N E Quintet fot. Sławek Wąchała

Poznań: O.N.E Quintet w Blue Note

Jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno – taka jest muzyka grana przez O.N.E. Muc, Rusinowska, Atmańska, Drabek i Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków.

O.N.E. Quintet był częścią finału Industriady w 2018 roku. „Kobiety grają Industrię” wystąpił również na uroczystości setnej rocznicy uzyskania praw politycznych kobiet w Polsce. Rok później zespół otrzymał wyróżnienie na konkursie Ladies Jazz Festival w Gdyni oraz nagrodę specjalną na Krokus Jazz Festiwal 2019 w Jeleniej Górze. Są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych muzyczek.

Dominika Rusinowska – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie doktora Henryka Gembalskiego. Współtworzy zespół D.R.A.G. (płyta Oberek), O.N.E Quintet, współpracuje z ŚOF i innymi orkiestrami.
Monika Muc – saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie w klasie prof. Piotra Barona. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz Flary.
Paulina Atmańska – absolwentka klasy fortepianu w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej katowickiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z wykonawcami z pogranicza muzyki improwizowanej i rozrywkowej (Maria Sadowska, Ms. Obsession, Yoachim) oraz prowadzi trio wykonujące jej autorskie kompozycje.
Kamila Drabek – kontrabasistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracująca m. in. z Agą Zaryan, Jackiem Kochanem oraz zespołem Vladimirska.
Patrycja Wybrańczyk – uczennica Wydziału Jazzu ZSPM im. Fryderyka Chopina w klasie Krzysztofa Gradziuka. Współtworzy trio Wiśniewski/Rutkowski/Wybrańczyk oraz uczestniczy w wielu innych projektach.

Mat. pras. el

Dodaj komentarz

avatar