wybieg żyrafy, nosorożce 1 fot. PIM

Poznań: Nowy wybieg żyraf i nosorożców już jest widoczny

Prace rozpoczęły się w październiku 2019 roku, a teraz już widać zręby konstrukcji i wkrótce poznaniacy i turyści będą mogli nawet zimą odwiedzać żyrafy i nosorożce żyjące w Nowym Zoo.

Obecnie powstaje parter budynku – wznoszone są ściany, trwa betonowanie elementów konstrukcji stropu.

Dzięki inwestycji żyrafy i nosorożce mieszkające w Nowym Zoo zyskają optymalne warunki życia. Wybieg będzie też atrakcją dla gości poznańskiego ogrodu zoologicznego, bo żyjące w nim zwierzęta będzie można odwiedzać przez cały rok.

Obiekt powstaje w miejscu nieużytkowanej łąki na terenie Nowego Zoo. Od strony południowej ograniczony będzie stawami i strumieniem Kaczeniec, a od północy drogą wewnętrzną. W odległości ok. 50 metrów od powstającego wybiegu znajdują się budynki słoniarni.

Teren wybiegu dla żyraf i nosorożców będzie liczył łącznie ponad 18 tys. m kw. powierzchni. W ramach inwestycji powstanie budynek umożliwiający zwiedzającym oglądanie zwierząt. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje. Przewidziano w nim miejsce na pomieszczenie dydaktyczne, zaplecza socjalne, magazynowe i techniczne. Zwiedzający będą mieli do dyspozycji parter budynku z pomieszczeniami sanitarnymi, które będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na tej kondygnacji pojawią się także informacyjne tablice multimedialne. Na pierwszym piętrze do dyspozycji gości będzie natomiast antresola oraz sala projekcyjna.

Nowy wybieg dla żyraf i nosorożców zostanie oddany do użytku na początku przyszłego roku. Koszt budowy to ponad 12 mln zł.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze