Poznań: Nowy rozkład jazdy PKP. Z nowym „Paderewskim”

Dodatkowe połączenia z Zieloną Górą i Kaliszem, więcej pociągów do Koszalina i Słupska oraz nowy ekspres do Warszawy „Paderewski”. Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy PKP.

Wielkopolanie będą mieć do dyspozycji nowy ekspres do Warszawy – uroczystość inauguracji nowego połączenia odbędzie się 15 grudnia o godz. 16:00 na peronie 6, a uświetni ją inscenizacja przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego w grudniu 1918 roku oraz występ Poznańskiego Chóru Nauczycieli.

Dojdzie też jedno połączenie międzynarodowe – do Żyliny na Słowacji. Pociąg będzie kursował codziennie.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji także nowe stacje na trasie Poznań-Piła: Poznań Podolany (ul. Szczawnicka), Złotniki Osiedle Grzybowe (ul. Dworcowa), Złotkowo (ul. Kochanowskiego) i Bogdanowo (ul. Komunalna, przy cmentarzu).

Remont trasy Warszawa – Poznań już się co prawda zakończył, ale przy tej okazji wyszło, że trasa objazdu cieszy się dużym powodzeniem, więc PKP Intercity postanowiły utrzymać jedną parę pociągów na trasie przez Gniezno i Inowrocław.

Poznaniakom łatwiej będzie też dojechać do Zielonej Góry i Kalisza, bo na tych trasach przybędą dodatkowe połączenia, a także do Koszalina i Słupska. Tu warto zwrócić uwagę na skrócony czas jazdy dzięki przeprowadzonej modernizacji torów. Teraz jest to 15 minut, ale w przyszłym roku, po uzyskaniu niezbędnych atestów i pozwoleń, może to być nawet 40 minut mniej.

Mieszkańcy Krotoszyna już nie będą musieli jechać do Poznania, by tu wsiąść w pociąg do Warszawy. Teraz będą to mogli zrobić u siebie w mieście. Kolejną regionalną linią, która zacznie działać po 12 latach, jest linia Leszno-Głogów. O tę linię walczyły wspólnie samorządy trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. A dzięki Kolejom Wielkopolskim będzie więcej połączeń do Kostrzyna Wielkopolskiego, Wrześni, Jarocina, Nowego Tomyśla, Zbąszynka i Ostrowa.

PKP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: