Poznań: Nowy chodnik w centrum miasta już gotowy

nowy i stary chodnik, Łąkowa fot. ZDM

Jeszcze kilkanaście tygodni temu piesi mieli problem, żeby przejść tym chodnikiem, bo był zastawiony przez parkujące samochody. Teraz nie tylko nie jest zastawiony, ale został też wyremontowany, więc jest znacznie wygodniej i estetyczniej.

Remont został przeprowadzony po obu stronach ulicy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Krakowską oraz Kwiatową. Została zerwana stara nawierzchnia (z kostki, płytek, bloków kamiennych), a w jej miejscu ułożono nową z płyt i kostki kamiennej, zgodną z miejskim katalogiem nawierzchni chodników. Tam, gdzie było to możliwe, przygotowane zostało miejsce pod nasadzenia zieleni.

Remont był możliwy dzięki zmianie organizacji ruchu zatwierdzonej na tej ulicy przez Miejskiego Inżyniera Ruchu jeszcze w ubiegłym roku. Parkowanie samochodów zostało przesunięte na jezdnię, dzięki czemu piesi odzyskali chodniki dla siebie, co miało szczególne znacznie dla osób mniej sprawnych i tych z małymi dziećmi w wózku. Ulica wygląda o wiele bardziej estetycznie, ale najważniejsze jest to, że poprawiło się na niej bezpieczeństwo ruchu drogowego. Piesi mogą swobodnie przemieszczać się po wygodnej drodze, bez obaw o potrącenie przez parkujące lub lawirujące na chodniku samochody.

Remont kosztował prawie 340 tysięcy złotych ze środków pochodzących z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Źródło: ZDM

Podziel się: