Poznań: Nowe Zoo dziś było zamknięte. Ale w sobotę zaprasza ponownie!

Nowe Zoo po wichurze fot. Zoo Poznań

Pracownicy ogrodu zoologicznego usuwali dziś cały dzień skutki czwartkowej, a częściowo także i piątkowej wichury. „Wszystko już prawie gotowe, jutro Nowe Zoo ponownie będzie otwarte, zapraszamy!” – napisali na Facebooku.

„Po wczorajszej i nocnej wichurze musimy najpierw usunąć wszystkie zwalone i połamane drzewa oraz upewnić się, że żaden konar nie został nadłamany i nie zagraża Zwiedzającym” – napisali pracownicy zoo na swoim profilu społecznościowym. – „Trwa szacowanie strat, zniszczeniu uległy niektóre ogrodzenia wybiegów oraz elementy infrastruktury”.

Na szczęście żadne z uszkodzeń nie okazało się poważne, nie ucierpiało też żadne zwierzę, chociaż było co naprawiać. Drzewo spadło na wybieg dla lwów i uszkodziło ogrodzenie, ale zwierząt w tym czasie na wybiegu już nie było, były zamknięte w pomieszczeniach więc nie ucierpiały – no i nie wyszły na zewnątrz.

Samych zwalonych drzew wystarczyło dla zapewnienia pracy sporej brygadzie. Jednak wszystko udało się posprzątać i jutro normalnie będzie się można wybrać do Nowego Zoo.

„Wszystko już prawie gotowe, jutro Nowe Zoo ponownie będzie otwarte, zapraszamy!” – czytamy na profilu FB poznańskiego ogrodu. – „To przedostatni weekend sezonu, jeszcze kursuje bezpłatna kolejka (tylko do 31 października)”.

Pogoda odwiedzającym będzie sprzyjać, bo ma być co prawda chłodno, ale słonecznie. A zoo tradycyjnie, jak to w weekend, przygotowało spotkania i pogadanki o zwierzętach.