Poznań: Nowe tablice z nazwami ulic. Budzą spore zdziwienie!

nowe tablice fot. ZM

Są zgodne z obowiązującym Systemem Informacji Miejskiej i zamontowano je już w Kiekrzu, na Piątkowie, Morasku, Różanym Potoku, Podolanach i Nowej Wsi Dolnej. „Mają bardziej użyteczny charakter od poprzednich” – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Na tablicach, poza nazwami, jest umieszczona informacja o numeracji nieruchomości: czy jest rosnąca czy malejąca. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest trafić pod właściwy adres. Jednak u sporej grupy poznaniaków nowe tablice budzą niemałe zdziwienie, bo pojawiają się tam nazwy, które nie są im znane, mimo że mieszkają na danym terenie.
„Oprócz samej nazwy ulicy umieszczona jest także informacja, do jakiej należy jednostki obszarowej” – wyjaśnia ZDM. – „Np. na niektórych tablicach z Grunwaldu jest Pogodno, na Ratajach – Łacina, a na Umultowie – Nowa Wieś Dolna. To może czasami budzić zdziwienie mieszkańców, bo nazwy te nie funkcjonują w ich świadomości”.

W kolejnej turze nowe tablice będą montowane między innymi na Umultowie, w Antoninku i na osiedlu Warszawskim. Oznakowanie uzupełniane jest także w miejscach, gdzie wcześniej trwały remonty czy przebudowy.

ZDM przypomina też, że mieszkańcy mogą zgłaszać uszkodzone lub zaginione znaki drogowe, w tym również tabliczki z nazwami ulic. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: 61 661 44 02, 661 44 46, 64 65 450, 795 525 660 oraz mailowo: zdm@zdm.poznan.pl.