Przybyszewskiego fot. ZDM

Prace budowlane już się zakończyły i piesi mają do dyspozycji nowe przejście dla pieszych. „Dzięki nowej „zebrze” piesi zyskali możliwość bezpiecznego, wygodnego oraz zgodnego z przepisami pokonania ul. Przybyszewskiego” – informuje ZDM.

Przejście prowadzi przez południowy wlot skrzyżowania z ul. Szamarzewskiego – jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, dotąd w tym miejscu wyznaczony był jedynie przejazd rowerowy, a przejście dla pieszych znajdowało się na wlocie północnym, od strony Sołacza. I oczywiście piesi, aby uniknąć nadkładania drogi i trzykrotnego przechodzenia przez pasy z czekaniem na światłach w bonusie, korzystali z przejazdu dla rowerów.

Teraz przechodnie mają do dyspozycji położone w sąsiedztwie przejazdu nowe przejście, wyposażone w sygnalizację świetlną oraz udogodnienia dla osób z dysfunkcjami wzroku. Wyposażono je w dotykowe maty z guzami oraz przyciski dla pieszych o poszerzonej funkcjonalności. Te ostatnie posiadają system dźwiękowego naprowadzania na sygnalizator, dostosowujący poziom głośności do natężenia dźwięków otoczenia oraz panele prezentujące topografię przejścia (liczbę pasów ruchu, kierunek ruchu, położenie torowiska tramwajowego).

Całkowity koszt zrealizowanych prac wyniósł ponad 260 tysięcy złotych.

Źródło: ZDM