Bogdanka fot. ZDM

Poznań: Nowe osadniki w parku Sołackim. Bogdanka będzie czystsza

W parku Sołackim powstał kolejny układ osadnika i separatora, oczyszczający wody opadowe z rejonu ul. Śląskiej. Dzięki niemu woda w Bogdance, do której trafiają wody opadowe, będzie czystsza.

Dzięki układowi osadnika i separatora, który został zbudowany w parku Sołackim, w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Małopolskiej i Śląskiej, wody opadowe są oczyszczane z substancji ropopochodnych, podczyszczane i dopiero w takiej postaci trafiają do płynącej przez park Bogdanki.

To już trzeci podobny zespół urządzeń w tej okolicy. Poprzednie, o dokładnie takich samych funkcjach powstały w rejonie ul. Pomorskiej i Kaszubskiej. Dzięki nim poprawia się jakość wód opadowych trafiających do Bogdanki z ulic sąsiadujących z parkiem Sołackim.

Powstanie osadnika i separatora nie ograniczyło się do rozbudowy infrastruktury podziemnej. W ramach robót budowlanych wyremontowany został fragment alejki parkowej, wykonano także przejazd techniczny przez torowisko tramwajowe w ul. Małopolskiej. Ponadto wymieniony został betonowy wylot kanału deszczowego do Bogdanki.

We wtorek, 29 czerwca odbył się odbiór końcowy inwestycji. Jej koszt wyniósł 1,16 mln zł.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze