Poznań: Nowe kosze na śmieci w parkach

kosz na śmieci fot. ZDM
– Będzie czyściej – zapewniają władze miasta. Na poznańskich ulicach stanie 225 kolejnych betonowych koszy na śmieci. Właśnie trwają ustalenia z radami osiedli, gdzie nowe kosze są najbardziej potrzebne.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, na zakup koszy zdecydowały się osiedla położone dalej od centrum Poznania, czyli: Antoninek – Zieliniec – Kobylepole, Fabianowo – Kotowo, Główna, Piątkowo Północ (wcześniej Jana III Sobieskiego i Marysieńki), Kiekrz, Krzesiny – Pokrzywno – Garaszewo, Krzyżowniki – Smochowice, Podolany, Strzeszyn, Szczepankowo – Spławie – Krzesinki i Umultowo.

Nowe kosze będą montowane głównie wzdłuż chodników szczególnie uczęszczanych przez pieszych i spacerowiczów np. wyprowadzających swoje psy.

Zakup koszy został sfinansowany ze środków, które do swojej dyspozycji mają lokalne samorządy. To także one wskazują lokalizacje na ich ustawienie. Część koszy trafi w zupełnie nowe miejsca, a część zastąpi stare i zniszczone pojemniki, które nie nadają się już do użytku. Nowe zostaną ustawione przy najczęściej uczęszczanych chodnikach i tam, gdzie okoliczni mieszkańcy wyprowadzają swoje psy.

Zarząd Dróg Miejskich co roku ustawia przy ulicach kilkaset nowych koszy na śmieci – to jeden z elementów dbałości o czystość w pasie drogowym. Na osiedlach oddalonych od centrum miasta kosze opróżniane są trzy razy w tygodniu. Przepełnione pojemniki można zgłaszać mailowo: [email protected] lub telefonicznie w godzinach prac Zarządu pod numerem: 61 64 77 231.

ZDM

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: