park Wodziczki fot. UMP

Poznań: Nowe drzewa w parku Wodziczki!

20 drzew, 17 tys. krzewów i ponad 2,5 tys. sztuk bluszczu. Rozpoczął się kolejny etap nasadzeń w parku im. A. Wodziczki. W przyszłym roku prace będą kontynuowane.

Drzewa, krzewy i bluszcz ozdobią północną alejkę – od strony ul. Pułaskiego. Oczy poznaniaków i poznanianek cieszyć będą takie drzewa jak śliwa wiśniowa, dąb burgundzki i leszczyna turecka. Do tego dochodzi wiele gatunków krzewów: hortensja bukietowa, śnieguliczka, porzeczka alpejska, mahonia pospolita oraz bluszcz pospolity. Rośliny zostaną posadzone w macie kokosowej, która zastąpi korę i zrębki. To rozwiązanie zostało zastosowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej po raz pierwszy.

Nowe nasadzenia mają też, jak ma nadzieję ZZM, wyeliminować nielegalny przejazd aut i motocykli przez tereny zieleni, z którego korzystają kierowcy chcący sobie skrócić drogę niezgodnie z przepisami. Jeśli nie pomogą nasadzenia – na tym terenie zostaną postawione donice z roślinami.

Toczące się obecnie prace to już kolejny etap renowacji parku Wodziczki. Jego modernizacja rozpoczęła się w 2017 r. Na początku powstał nowoczesny plac zabaw. W kolejnych latach wyremontowane zostały kładki piesze – jedna z nich została podświetlona, remont przeszła także alejka północna, wymieniono małą architekturę – ławki, kosze na śmieci oraz pojemniki z woreczkami na psie odchody. W ubiegłym roku w parku zasadzone zostało prawie 100 drzew. W 2021 r. zamontowano oświetlenie przy alejce północnej. To nie koniec prac. W przyszłym roku planowane są kolejne obsadzenia, wzdłuż alejki północnej.

Źródło: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze