Poznań: Nowe drzewa na Szachtach

nowe nasadzenia na Szachtach fot. ZZM

45 wiśni piłkowanych „Kanzan” pojawiło się na Szachtach od strony ulic Kocha i Witaszka. Ta odmiana wiśni kwitnie wyjątkowo widowiskowo i w porze kwitnienie tę część Szacht będzie warto często odwiedzać.

Wiśnia ozdobna „Kanzan” dorasta do 8 metrów wysokości, szybko rośnie i jest mrozoodporna. Kwitnie w maju – ma piękne, różowe kwiaty, którymi każde drzewo jest wręcz obsypane. 45 sztuk tych właśnie drzew jest właśnie sadzonych na świerczewskich Szachtach zwanych też Gliniankami, jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.
– Drzewa musimy zabezpieczyć specjalnymi siatkami, które ochronią je przed podgryzaniem przez bobry. Na Gliniankach to częste zjawisko – wyjaśnia Marta Jastrząb Frankowska z Zarządu Zieleni Miejskiej. – To metoda uznawana za jeden z najskuteczniejszych sposobów ograniczania działań bobrów. Zniechęcone zwierzęta zazwyczaj opuszczają penetrowany teren.

Nasadzenia w tym rejonie zrealizowane zostały z inicjatywy radnego miejskiego Grzegorza Jury, który złożył do budżetu poprawkę w tej sprawie. I to dopiero początek zmian w tym rejonie.
– Tereny zieleni w mieście są nam wszystkim wyjątkowo potrzebne – wyjaśnia radny. – Poprawiają jakość otoczenia, a przez to i sam komfort życia. Nowe nasadzenia to pierwsza część inwestycji. Wkrótce także w okolicach paleniska pojawią się elementy małej architektury dla poprawy komfortu odpoczynku na świeżym powietrzu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: