Poznań: Nowe atrakcje wokół Cybiny w Antoninku

Kładka przez bagno Antoninek fot. Sławek Wąchała
Szlaki turystyczne w Antoninku zyskały dwie nowe atrakcje. Dzisiaj otwarto kładkę przez bagna na szlaku w dolinie Cybiny i Kaczeńca oraz pływający pomost na Stawie Browarnym.

Jest to część większej inwestycji rekreacyjno – turystycznej, o której pisaliśmy latem. Szlaki w Antoninku wzbogaciły się wcześniej w odnowioną infrastrukturę typu ławki, wiaty, tablice informacyjne. Teraz przyszedł czas na oddanie kolejnych inwestycji.

Pierwszą z nich jest kładka nad bagnem w ciągu szlaku w dolinie Cybiny i Kaczeńca o długości około 100 metrów. To nie sama kładka, ale również umieszczone przy niej miejsca do pozostawienia rowerów, tablice edukacyjne i informacyjne oraz nowe kosze na śmieci. Do kładki doprowadzono również utwardzone dojście z obu jej stron.

Nowym obiektem w kompleksie leśnym Antoninka jest również pomost pływający nad Stawem Browarnym.  Prowadzą do niego nowe, betonowe schody. Podobnie jak w przypadku ścieżki i kładki tutaj również znalazły się nowe tablice edukacyjne, stojaki na rowery i śmietniki.

Obie oddane atrakcje wzbogacają potencjał rekreacyjny tych terenów, tego klina zieleni. Wiosną przyszłego roku ma powstać jeszcze ścieżka pomiędzy koronami drzew po drugiej stronie ogrodu zoologicznego przy szlaku w dolinie Szklarki oraz wieża obserwacyjna przy ulicy Wiankowej, która będzie udostępniana turystom.

Inwestorem jest PIM, wartość całej inwestycji  wynosi ok. 4,2 mln zł.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: