Poznań: Nowa wystawa Galerii w Bramie. „Jesteśmy z Wami. Poznaniacy Ukraińcom” (zdjęcia)

Galeria w Bramie wernisaż i festyn -My Wam- fot. Ewa Malicka

Był kiermasz sztuki i rękodzieła, było przepyszne jedzenie – a wszystko to towarzyszyło wernisażowi wystawy fotografii „Jesteśmy z Wami. Poznaniacy Ukraińcom” autorstwa Norberta Rzepki, Pawła Liszkowskiego, Jarosława Hemmerlinga i Sławka Wąchały, naszego fotografa.

Wernisaż odbył się 5 czerwca, a przygotowanie wystawy było dużym wyzwaniem dla kuratora Marcina Mutha, bo musiał dokonać wyboru 47 prac z ponad 500 fotografii. A wszystkie nadesłane chwytały za serce, wzruszały i opowiadały niezwykle ważne historie.

Zdjęcia są zapisem czasu wojny w różnym ujęciu i z różnych punktów widzenia czterech mistrzów fotografii o bardzo różnym podejściu tak do sztuki fotografowania, jak do życia w ogóle, i dlatego to, co pokazali, było tak interesujące. Prologiem były zdjęcia Donbasu z okresu pokoju, przed rokiem 2014, autorstwa Oleksija Sokuna.

Wernisaż już się odbył, ale wystawę w Galerii w Bramie nadal można oglądać – w bramie kamienicy przy Garbarach pod numerem 47. I naprawdę warto tam zajrzeć!

Organizatorzy: Manufaktura Obrazów pracownia fotografii, Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc, ŚDS Zielone Centrum, Fundacja Kreaktywator, CIL Startownia Staromiejska, Galeria Kwadrat ART, Twój dar, Kwiaciarnia Warsztat, Restauracja Dmuchawce, Cukiernia Weber, Ania Jurga ceramika artystyczna, Oluya Jewellery, Lidia Aksiuk malarstwo, Patryk Przybylak z zespołem. Wydarzenie pod patronatem Rady Osiedla Stare Miasto.

Podziel się: