nowa siedziba straży pozarnej 4 fot. PIM

Poznań: Nowa siedziba dla strażaków i magazyn przeciwpowodziowy już gotowe

Nowe budynki na potrzeby miejskiego magazynu przeciwpowodziowego oraz grup specjalistycznych ochotniczych straży pożarnych już są gotowe i czekają na swoich nowych użytkowników.

Zakończyły się prace budowlane i inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Nowoczesny kompleks przy ul. Lotniczej – o czym informowaliśmy – składa się z trzech budynków: strażnicy, garażu dla pojazdów OSP i magazynu. Jest w pełni dostosowany do potrzeb ratowników.

Poznańskie Inwestycje Miejskie przekazały już budynki dysponentowi, czyli Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Poznaniu. – Teraz czas na przeprowadzkę, nowe wnętrza czekają już na służby pomagające nam wszystkim w kryzysowych sytuacjach. Siedzibę znajdą tu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz miejski Magazyn Zarządzania Kryzysowego. Wszelkie prace przebiegły zgodnie z harmonogramem i cieszymy się, że mogliśmy mieć swój udział w tak ważnej kwestii, jak bezpieczeństwo poznaniaków – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Spółka PIM odpowiadała nie tylko za budowę, ale też podstawowe urządzenie nowych obiektów. Wyposażone zostały w m.in. komputery, telewizory czy duży ekran główny, który umożliwia komfortowe prowadzenie konferencji w specjalnej sali. Nie zabrakło także udogodnień dla czworonożnych ratowników – na wyposażeniu jest myjka dla psów.

Nową strażnicę i połączony z nią garaż będą użytkować wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Grupa Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego “Mistral”. Na parterze dwukondygnacyjnego budynku będą mieli do dyspozycji m.in. pomieszczenia szatniowo-sanitarne, wydzieloną przestrzeń do mycia skafandrów i psów, a na piętrze – salę dydaktyczną, pomieszczenia socjalne, pokoje wypoczynku wraz z zapleczem sanitarnym oraz biura.

Trzeci budynek przeznaczony jest na miejski Magazyn Zarządzania Kryzysowego, w którym przechowywane będą m.in. pontony i worki z piaskiem. Do tej pory magazyn tymczasowo mieścił się w Forcie II.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar