Poznań: Nowa droga rowerowa na Wildzie

Wilda 2 fot. PIM
Czterech wykonawców zgłosiło się do przetargu na trasę rowerową, która ma połączyć park Jana Pawła II z Półwiejską. To bardzo dobra wiadomość, bo dróg rowerowych na Wildzie jest jak na lekarstwo.

Plan zakłada budowę drogi rowerowej wzdłuż Dolnej Wildy na tym odcinku, gdzie jej nie ma, a także poszerzenie chodnika na ul. Półwiejskiej, pomiędzy Krakowską a Królowej Jadwigi.

O budowie nowej trasy rowerowej była już mowa na początku roku, gdy Zarząd Dróg Miejskich ogłosił konsultacje społeczne w tej sprawie. Droga dla jednośladów będzie biegła po zachodniej stronie ulicy Dolna Wilda, na odcinku od ul. Św. Jerzego do ul. Górna Wilda, a dalej – po wschodniej stronie ul. Górna Wilda – w kierunku ul. Królowej Jadwigi.

Projektowana trasa będzie miała od 2 do 2,5 metra szerokości i zostanie wybudowana równolegle do obecnie istniejącego chodnika. W planach znalazło się również umieszczenie zatoczek postojowych oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Dolna Wilda i Św. Jerzego, Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz Półwiejska i Krakowska.

To bardzo dobra wiadomość dla tych rowerzystów, którzy chcąc jechać na Wildę lub Dębiec z centrum Poznania trafiają na „dziurę” po wyjeździe z deptaka. Mają do wyboru albo łamać przepisy i jechać chodnikiem – albo nie łamać przepisów i jechać jezdnią, na której nie jest bezpiecznie ze względu na intensywny ruch samochodów i bardzo ruchliwe skrzyżowanie.

Dzięki nowej drodze rowerowej problem zostanie wreszcie rozwiązany. Miejmy nadzieję, że kiedyś też doczekamy się drogi rowerowej prowadzącej przez Wildę, a nie tylko jej obrzeżami.

KP/PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: