Poznań: Nie masz maseczki? Kamera to wykryje!

kamera monitoringu fot. UMP

Kamery filmujące w takiej rozdzielczości, że wyłapią osoby bez maseczek, mają zostać zamontowane w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ulicy Gronowej. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo klientów i pracowników.

Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych jest jednym z najbardziej obleganych wydziałów, i to w dodatku takim, do którego wiele osób jednak musi pójść osobiście. Dziennie urzędnicy tego wydziału obsługują nawet do tysiąca klientów.

W takiej sytuacji, w czasie pandemii, bezpieczeństwo jest szczególnie ważne, a kamery pomogą je zwiększyć. Chodzi zresztą nie tylko o kamery – to cały system, który automatycznie będzie nagrywał obraz w bardzo dobrej rozdzielczości i umożliwi przesłanie go jako dowodu na przykład policji w sytuacji, gdyby okazało się to konieczne.

A to niestety, nie jest przesadna ostrożność. Jak powiedział Radiu Poznań Michał Mieloch, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych, już kilkakrotnie zdarzały się sytuacje, że trzeba było wzywać policję, bo niektórzy z klientów nie chcieli nałożyć maseczki.

System i jego montaż będzie kosztował 32 tysiące złotych. Zastąpi obecnie działające kamery, które mają już kilkanaście lat i trzeba je wymienić.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: