sobota, 24 lutego, 2024

Poznań: Nie ma autobusów i tramwajów? Mieszkańcy sami się organizują!

Z powodu remontów miejską komunikacją w Poznaniu podróż przez miasto często trwa kilkakrotnie dłużej, a funkcjonowanie autobusów zastępczych pozostawia wiele do życzenia. Dlatego mieszkańcy postanowili sami sobie zorganizować dojazdy.

Na Facebooku powstała grupa: “Razem Taniej , Okolice, ”, która ma ułatwić kontakt mieszkańcom bez samochodów chcącym dojechać w określone miejsce z tymi, którzy akurat tam się wybierają swoimi samochodami. To korzystne dla obu stron: mieszkańcy nie marzną i nie mokną na przystankach, czekając na autobusy, które nie przyjeżdżają – a kierowcy nie marnują wolnych miejsc w samochodach.

– Na grupie współdzielimy koszty paliwa, zabierając innych do pracy na co dzień – wyjaśnia Lesław, współzałożyciel grupy.- “Wiele osób już skorzystało z takiej formy oszczędzania na dojazdach do pracy i myślę że ta grupa ma sens”.

Grupa działa od 5 marca i już liczy prawie 2 tys. członków. Członkowie chwalą sobie jej działanie, zwłaszcza że można się umawiać na stały, nie jednorazowy transport z kimś, kto też jedzie w tę samą stronę – i w ten sposób nie obawiać się zimy spędzonej na przystanku i czekaniu na autobus. Taki transport oznacza też szybsze dotarcie na miejsce.

Do grupy może dołączyć każdy chętny: i ten, kto potrzebuje dojazdu przez rozkopany Poznań, i ten,m kto dysponuje wolnymi miejscami w samochodzie. “Bo razem możemy więcej” – wyjaśniają twórcy grupy.

Strona głównaPoznańPoznań: Nie ma autobusów i tramwajów? Mieszkańcy sami się organizują!