policja fot. policja

Poznań: Nastoletni złodzieje ukradli aparat słuchowy dziewczynce

Na ul. Starołęckiej w Poznaniu dwóch nastolatków ukradło aparat słuchowy wartości 38 000 zł. dwunastoletniej dziewczynce. Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawców i odzyskaniu urządzenia.

Dwunastoletnia Julia od urodzenia jest niesłysząca. Dzięki rodzicom i lekarzom ma wszczepiony implant słuchu i dzięki temu słyszy. Urządzenie jest wyposażone także w zewnętrzny procesor dźwięku, który można potocznie nazwać aparatem słuchowym. I właśnie ten aparat został ukradziony podczas spaceru, na który Julia wybrała się z mamą i siostrą.

Spacer miał miejsce w poniedziałek, między godziną 14.00 a 15.00. Gdy szły ulicą Starołęcką, na wysokości numeru 170, podjechało do nich dwóch nastolatków na rowerach, którzy nie zatrzymując się wyrwali dziewczynce aparat z ucha i szybko odjechali z miejsca kradzieży. Ich wiek mama dziewczynek określiła na 12 – 15 lat.

Skradziony procesor dźwięku to Cochlear Nucleus CP 810 koloru beżowego. Na urządzeniu poza nr fabrycznym nie ma jednak żadnych napisów. Jego wartość wynosi aż 38 000 zł. Bez niego Julia jest całkowicie głucha.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za pomoc w odzyskaniu aparatu i ustaleniu sprawców. Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Informacje można przekazać pod specjalny nr telefonu – 519 064 626.

Mama Julii prosi o to, żeby nie organizować żadnych zbiórek. Firma Cochlear Polska, serwisująca te urządzenia, udostępniła procesor zastępczy.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar