napastnik z siekierą fot. policja

Poznań: Napastnik z siekierą szalał po Mosinie

Napadł na trzy sklepy, zranił przy pomocy siekiery kilka osób, ukradł rower, a później samochód, który rozbił. Na koniec zabarykadował się na strychu. Policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę z siekierą.

Późnym wieczorem policjanci otrzymali informację, że około godziny 23.00 na trzy sklepy na mosińskim rynku napadł mężczyzna z siekierą. Napastnik ranił trzy osoby, pracowników tych sklepów, ukradł z nich też pieniądze.

Na miejsce zdarzenia wyruszyli policjanci z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu. Mężczyzna po zrabowaniu pieniędzy uciekał przed policją najpierw skradzionym rowerem, a później skradzionym samochodem. Gdy auto rozbił, wtargnął do przypadkowego domu i zabarykadował na strychu.

Policjanci otoczyli budynek i natychmiast przede wszystkim ewakuowali mieszkańców. Gdy już byli bezpieczni, policjanci weszli do środka i zatrzymali mężczyznę. Obecnie przebywa w areszcie. Są podejrzenia, że działał pod wpływem narkotyków, jednak – ponieważ trwa dochodzenie – policja nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie dla dobra śledztwa.

KWP, el