Poznań: Nad Wartą będzie można wypożyczyć kajaki i motorówki. Ile będą kosztować?

Stary Port fot. L. Łada

Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku w Starym Porcie będzie można sobie wypożyczyć kajak lub motorówkę, a posiadacze łodzi i jachtów będą je mogli tam bezpłatnie zostawić. Miejska wypożyczalnia sprzętu będzie działać do 28 sierpnia.

Na amatorów sportów wodnych czekają 4 czteroosobowe łodzie motorowe, a także 10 kajaków dwuosobowych.

„Aby zobaczyć Poznań z innej perspektywy, nie trzeba mieć patentu sternika motorowodnego – wystarczy dowód osobisty i krótkie przeszkolenie” – zapewniają władze miasta. – „Przeprowadzane jest ono na miejscu dla każdego wybierającego się na rejs po Warcie”.

Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za 1 godzinę (w cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki ratunkowe), kajaka z kolei – 20 zł. Miłośnicy kajakowania na razie mają do wyboru dwie trasy, które proponuje im wypożyczający: Wartą w górę rzeki, a później w dół i Cybiną najpierw w dół, a później w górę Warty. Obie trasy zaczynają się i kończą w tym samym miejscu, czyli w Starym Porcie.

To oczywiście nie są jedyne propozycje – kolejne zostaną przedstawione chętnym w drugiej połowie maja. Wypożyczalnia jest czynna codziennie w godz. 10.00-18.00.

Podziel się:

Ostatnio dodane: