Poznań: Nad pływalnią na os. Zwycięstwa powstaje dach

basen 2 os. Zwycięstwa fot. PIM
Hala basenowa krytej pływalni na os. Zwycięstwa ma już ściany, gotowe są niecki obu basenów i konstrukcja, na której jest montowany dach. Wszystko wskazuje na to, że basen zostanie otwarty przed terminem.

– Powstająca pływalnia ma już fundamenty, ściany, stropodach nad częścią administracyjną, konstrukcję hali basenowej i jej dachu. Wymurowano też ściany działowe parteru. Trwają roboty tynkarskie i montaż kanałów wentylacyjnych – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

We wnętrzu pływalni znajdą się dwa baseny. Z większego z nich, z sześcioma torami pływackimi o długości 25 m, będzie mogło korzystać jednocześnie 60 osób. Mniejszy i płytszy będzie basen rekreacyjny, który w dwóch połączonych ze sobą nieckach pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. W jednej z niecek przewidziane są urządzenia do hydromasażu.

Powstający budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach, dla których powstanie m.in. miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe. Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów.

Pływalnia na os. Zwycięstwa będzie drugim – po pływalni na os. Piastowskim – tego typu obiektem w mieście, wybudowanym przez spółkę PTB NICKEL, tym razem działającą w konsorcjum z firmą Ekspertis Budownictwo. Budowa rozpoczęła się w połowie października ubiegłego roku. Zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć wiosną 2021 roku.

PIM, el

Podziel się: