Wildecki totem multimedialny fot. UMP

Poznań: Na Wildzie stanął… totem multimedialny

To urządzenie służące do multimedialnej prezentacji historii Wildy i jej walorów turystycznych. Od 1 lutego można z niego korzystać przy skwerze Marii Rataj.

Urządzenie zostało ustawione w ramach pilotażowego projektu, zgodnie z którym takie totemy byłyby ustawiane w różnych dzielnicach miasta. Można byłoby z nich dowiedzieć się nie tylko tego, co i gdzie warto w danej dzielnicy zobaczyć, ale też obejrzeć na przykład wystawę mutlimedialną.

Z inicjatywą ustawienia urządzeń wyszedł Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
– Takie urządzenia pozwalają w nowoczesny sposób odkrywać i upowszechniać bogatą historię poszczególnych rejonów Poznania – tłumaczy swój pomysł. – Za pomocą multimedialnego totemu możemy przypominać postaci zasłużone dla lokalnej społeczności oraz promować unikatowe walory turystyczne najatrakcyjniejszych części miasta. Forma ta w czasach pandemii ma również dodatkową zaletę, ponieważ jest bezkontaktowa i całkowicie bezpieczna.

Pierwszy z totemów stoi już przy skwerze Marii Rataj, na Górnej Wildzie, u wylotu ulicy Spychalskiego. Można na nim teraz oglądać testową wystawę archiwalnych fotografii Wildy, a w drugiej połowie lutego pojawi się tam równie interesująca ekspozycja, która pozwoli na porównanie dawnych, najbardziej charakterystycznych miejsc Wildy z ich współczesnymi odpowiednikami. W planach są także kolejne prezentacje poświęcone m.in. Wildzie w czasach PRL, patronom wildeckich ulic oraz najcenniejszym wildeckim kamienicom – i nie tylko kamienicom…

Operatorem i opiekunem merytorycznym urządzenia jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. A jeżeli pomysł spodoba się poznaniakom i turystom, to multimedialne totemy pojawią się także w innych rejonach Poznania.

UMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze