Poznań na weekend: od piwa po kongres kobiet

Strachy na Lachy w bardziej kameralnym wydaniu, Wielkopolski Kongres Kobiet, Poznańska Piwna Mila i wiele innych – bardzo różnorodne atrakcje czekają na was w ten weekend!

W piątek, 29 marca, warto się wybrać do Łazęgi Poznańskiej (Święty Marcin 75) na wieczór literacki z Artemem Czapajem „Ukraina, jakiej nie znamy”. Artem Czapaj to ukraiński pisarz, tłumacz, dziennikarz, reportażysta, podróżnik, członek Ukraińskiego Centrum Międzynarodowego PEN-clubu. Spotkanie rozpocznie się o 18.00 i będzie prowadzone w języku ukraińskim.z tłumaczeniem na polski.

O 19.00 Klub u Bazyla (Norwida 18A) zaprasza na The Ocean “Phanerozoic Tour” w/ Downfall of Gaia & Herod. Bilety: 65 zł. O tej samej godzinie Teatr Ósmego Dnia (Ratajczaka 44) proponuje spektakl ” Portiernia. Wersja druga”, który otwiera obchody Jubileuszu 55-lecia Teatru Ósmego Dnia pod hasłem Więcej niż jedno życie W związku z 55-leciem istnienia Teatru Ósmego Dnia. Również o 19.00 FoodHall (Dworcowa 1) Bedoes zagra swój drugi koncert w Poznaniu promujący najnowszą płytę artysty „Kwiat Polskiej Młodzieży”. Bilety: I pula – 39 zł II pula – 45 zł III pula – 55 zł. A w Meskalinie (Stary Rynek 6) o 19.00 na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce zagra Beans on Toast. Bilety: 35 zł. O 19.30 w klubie Pod Minogą (Nowowiejskiego 8) rozpocznie się koncert Blokowisko / Syndrom Paryski / Błogie Milczenie.

O 20.00 w Tamie (Niezłomnych 2) zagrają Strachy Na Lachy. O tej samej godzinie w Blue Note (Kościuszki 79) rozpocznie się koncert Dominik Bukowski Quartet: Transatlantyk. Alternativa Club (Św. Marcin 80/82 ) natomiast zaprasza na Alternativa Night presents Nirvana. Wejście na imprezę za free dla osób, które okażą jakikolwiek bilet koncertowy z dnia 29/03. Pozostali 10 zł.

Również o 20.00 Peryskop (Dominikańska 7) proponuje Pralnię Producentów pres: Bojler #2, czyli pokaz umiejętności, jakimi władają młodsi i starsi doświadczeniem Dj i producenci z całej Polski. Natomiast o 21.00 Klub Kosmos Poznań (Święty Marcin 24) zaprasza na Retro Brzmienia / ’80 ’90 ’00, a Próżność (Niepodległości 8a) – na Szampan Disco – DJ 69Beats / Mikos. O 23.00 w Tamie rozpocznie się koncert High Contrast.

Sobotę, 30 marca, warto zacząć o godzinie 9.00 na Niebieskim Poranku w Bramie Poznania (Gdańska 2). To bezpłatne wydarzenie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Podczas niego będzie można zwiedzić ekspozycję oraz wziąć udział w animacjach w przestrzeni przyjaznej dla osób wrażliwych na bodźce sensoryczne. O 9.30 w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (Umultowska 89a) rozpocznie się V Wielkopolski Kongres Kobiet. Udział jest bezpłatny.

O 11.00 Pawilon (Ewangelicka 1) zaprasza na Dizajn Lokalny – wydarzenie poświęcone poznańskim projektantom i osobom związanym z designem w naszym mieście. W części targowej lokalne marki i projektanci wystawią swoje prace związane z różnymi dziedzinami designu – od biżuterii przez ceramikę aż po modę.

W samo południe w Forcie VI (Lutycka 115) rozpocznie się Poznańska Piwna Mila – połączenie biegania z konsumpcją dobrego piwa i odrobiną historii. Będzie też można zwiedzić podziemia fortu z przewodnikiem.

O 17.00 Dom Tramwajarza (Słowackiego 19) zaprasza na warsztaty „Swing prosto z Hollywood”. Poznamy podstawowe kroki tańców Balboa i Bal-Swing i kilka figury oraz nieco bardziej zaawansowane wariacji bazujących na podstawach.

O godzinie 18.00 kino Muza (Masztalarska 8) zaprasza na pokaz filmu „Wilkołak” i spotkanie z reżyserem Adrianem Pankiem.

O 19.00 U Bazyla rozpocznie się koncert Incantation + Defeated Sanity, Skinned. Bilety: 80 zł. Również o 19.00 w Blue Note zagrają Wizja Lokalna / Eleanor Gray / Ciabatta z okazji 3 lat istnienia Wizji Lokalnej. Natomiast w Tamie o 19.00 wystąpią Sokół – Poznań – Sold Out, a Pod Minogą – Wedge + The Golden Grass.Meskalina o 19.00 zaprasza na Piano Day: Taperzy nad Wartą – “Zmęczona śmierć” + piano live. Zagra Michał Kmieciak.

Teatr Wielki proponuje o 19.00 premierę “Ofelii”. Jerzy Fryderyk Wojciechowski, nie zmieniając i nie skreślając w libretcie ani jednego wersu „Śmierci Ofelii”, napisał swoją operę na dwie solistki, a także wprowadził trzecią…

CK Zamek (Marcin 80/82) o 20.00 zaprasza na koncert/przesłuchanie zespołów wybranych przez jury nowej odsłony cyklu Gramy u Siebie zagrają: Hope Leslie / Izzy and the Black Trees / bloki / Zespół SZA. Bilety 20 zł. A Alternativa proponuje Gorillaz night w klubie Alternativa.

Klub Kosmos Poznań zaprasza o 21.00 na „Tanecznie w każdą sobotę – Dj Martines”, a Próżność – na Te Aftery / Oficjalny after po koncercie Sokoła. Tama o 23.30 proponuje Kevin de Vries invites Denis Horvat.

W niedzielę, 31 marca, warto będzie wybrać się do Blue Note, i to już o 16.00. O tej godzinie rozpocznie się tam koncert charytatywny „Podaj łapę karma wraca 3”. Również o 16.00 w Auli Artis (Kutrzeby 10) rozpocznie się koncert „Ciszaki i Dzieciaki” – koncert Ciszy Jak Ta z Chórem Dziecięcym.

O 17.00 warto będzie się wybrać do kina Muza na przedpremierę filmu „Powrót” i spotkanie z twórczyniami: reżyserką – Magdaleną Łazarkiewicz oraz odtwórczynią głównej roli – Sandrą Drzymalską.

O 18.00 Meskalina zaprasza na koncert szwedzkiego zespołu The Magnettes, a o 19.00 Pod Minogą zagra Black Tundra + MuN. Również o 19.00 w Domu Tramwajarza zacznie się koncert Misi Furtak. Misia Furtak to wokalistka, basistka, autorka tekstów, kompozytorka i dziennikarka, laureatka Paszportu Polityki, Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego.

el, mat. pras.