Poznań: Na Unii Lubelskiej tory są już na całej długości!

Falista 3 fot. PIM
Budowa nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy ul. Falistej i rozbudowa ul. Unii Lubelskiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Tory tramwajowe są już ułożone na całym powstającym odcinku i trwają roboty na przyszłej pętli.

– Tory tramwajowe są obecnie regulowane, trwają prace związane z siecią trakcyjną. Do postawionych słupów trakcyjnych będą kolejno montowane poprzeczki do liny nośnej oraz wysięgniki. Ułożono już płytki chodnikowe na peronach pętli tramwajowo-autobusowej, na której przesiadki będą się odbywać „drzwi w drzwi”. Powstają fundamenty pod wiaty przystankowe, jest już bryła budynku ekspedycji, który będzie służył kierowcom i motorniczym jako zaplecze socjalne, a pozostałym służbom MPK do nadzorowania ruchu – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Równolegle prowadzone są prace drogowe. Kończy się montaż krawężników na całym przebudowywanym odcinku. W związku z postępem robót, od poniedziałku (27 kwietnia), na czas trwania przebudowy istniejącego odcinka ul. Unii Lubelskiej od strony ul. Obodrzyckiej, wyłączone z użytkowania zostaną miejsca parkingowe na ul. Unii Lubelskiej po obu stronach skrzyżowania z ul. Falistą.

Okoliczni mieszkańcy mogą już korzystać z chodnika i drogi rowerowej łączącej oddany wcześniej odcinek za pętlą z drogą wewnętrzną, stanowiącą dojazd do ul. Obodrzyckiej. Gotowe są też chodnik i droga rowerowa przy rondzie Żegrze, poprowadzone po południowo-wschodniej stronie ulicy Unii Lubelskiej.

Na placu budowy trwają także prace związane z zaplanowaną na tym terenie zielenią. Na pętli rozpoczęto palikowanie drzew i pierwsze nasadzenia.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: