sygnalizacja akustyczna fot. ZDM

Poznań: Na skrzyżowaniu Serbskiej i Wilczak jest sygnalizacja akustyczna

Zarząd Dróg Miejskich zamontował na kolejnym skrzyżowaniu sygnalizację dźwiękową. Ułatwi ona pokonanie dwujezdniowej ulicy Serbskiej osobom z dysfunkcjami wzroku.

Zwiększenie bezpieczeństwa osób niewidomych i niedowidzących to najważniejszy cel instalacji urządzeń akustycznych na sygnalizatorach świetlnych. Ułatwiają one samodzielne pokonanie przejścia dla pieszych osobom z dysfunkcjami wzroku. Tego rodzaju techniczna pomoc ma szczególne znaczenie na ruchliwych ulicach, takich jak ulice Serbska i Wilczak, gdzie w pobliżu znajdują się wielkopowierzchniowe obiekty handlowe, urzędy, a także coraz bardziej gęsta zabudowa mieszkaniowa.

ZDM sukcesywnie wyposaża sygnalizacje świetlne w sygnalizacje dźwiękowe. W ubiegłym roku na przykład na Alei Solidarności (os. Zwycięstwa), a w tym roku na ul. Grunwaldzkiej (przy ul. Marszałkowskiej).

Zrealizowane zadanie polegało na montażu urządzeń akustycznych wraz z przyciskami dla pieszych oraz wykonaniu kanału teletechnicznego. Całość prac kosztowała 182 tys. złotych.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar