Poznań: Na osiedlu Piastowskim jest bezpieczniej

os. Piastowskie fot. ZDM
Więcej przestrzeni dla pieszych, porządek wśród parkujących aut i znacznie bezpieczniej. To efekt zmian w organizacji ruchu na os. Piastowskim, które wprowadził Zarząd Dróg Miejskich.

Zmiany są jednym z elementów poznańskiego Pakietu dla Mobilności, a także wynikają z konieczności dostosowania organizacji ruchu dla obowiązujących w Polsce przepisów. Nielegalnie zostawiane samochody powodowały duże zagrożenie – dla dzieci idących lub jadących hulajnogami albo rowerami do pobliskich szkół, czy zajęcia sportowe.

Na ulicach Jurackiej, Wioślarskiej czy Obrzyca piesi mieli często problem z bezpiecznym przejściem przez jezdnię do sklepu lub przychodni. Na części chodników nie było miejsca, gdyż na całej szerokości stały auta. Również jadącym kierowcy pozostawione samochody zasłaniały widok na skrzyżowaniach lub przejściach dla pieszych. Dlatego ZDM wraz ze spółdzielnią mieszkaniową uporządkowali organizację ruchu, tak by jak najbardziej zwiększyć bezpieczeństwo i spowodować respektowanie obowiązujących w kraju przepisów.

Parkowanie zostało odsunięte od skrzyżowań i przejść dla pieszych. Chodniki zabezpieczono przed parkowaniem samochodów. Zamontowane zostały progi spowalniające i wyniesiono przejścia dla pieszych, aby ograniczyć prędkość pojazdów.

Elementy Pakietu dla mobilności są w tym roku systematycznie wprowadzane w wybranych miejscach Poznania. Ich celem jest m.in. zapewnienie odpowiedniego dystansu społecznego, czyli zwiększenie przestrzeni do przemieszczania się pieszych.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: