Ogrodowa fot. ZDM

Poznań: Na Ogrodowej pojawi się nowa nawierzchnia

Będzie wygodniej, ciszej i bardziej estetycznie – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich. Właśnie rozpoczyna się remont części ulicy Ogrodowej. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku od ul. Półwiejskiej po skrzyżowanie z ul. Krysiewicza.

Prace rozpoczęły się w czwartek, 17 października. W ich trakcie zabrana z jezdni zostanie istniejąca kostka, a w jej miejsce ułożona przycięta – taka jak na ulicach: Wodnej, Woźnej i Ślusarskiej. Dzięki temu nawierzchnia będzie równa i zwiększy się komfort przejazdów. Zyskają również piesi, gdyż ułożony zostanie nowy chodnik z kostki betonowej (zgodnej z katalogiem miejskich chodników). Pozostaną jedynie kamienne krawężniki. Dzięki tym zmianom poprawi się także estetyka okolicy.

Remont będzie kosztował około 480 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że część środków pochodzi z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania (około 181 tysięcy złotych).

W związku z rozpoczynającymi się pracami od 16 października wygrodzony zostanie chodnik i zwężona będzie jezdnia po północnej stronie ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Krysiewicza. Prace w tym etapie potrwają około miesiąca. Utrzymane zostanie dojście do posesji. Całość prac ma zakończyć się do 10 grudnia.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar