Poznań: Na Łazarzu ruszył tymczasowy parking dla mieszkańców

parking, Dworzec Zachodni fot. ZDM
Powodem są zmiany wprowadzane w ramach Strefy Płatnego Parkowania na tzw. Dolnym Łazarzu. Na czas prac mieszkańcy posiadający identyfikator parkingowy będą mogli korzystać z parkingu przy Dworcu Zachodnim.

30 miejsc postojowych na parkingu buforowym przy Dworcu Zachodnim będzie do dyspozycji mieszkańców od 1 czerwca do 31 lipca. Aby móc skorzystać z parkingu trzeba będzie posiadać bezpłatną kartę parkingową wydaną przez firmę Apcoa, która obecnie zarządza tym miejskim parkingiem. Karta pozwoli zidentyfikować uprawniony pojazd i umożliwi wjazd na parking.

Z udostępnionej puli miejsc parkingowych będzie można korzystać do wyczerpania wolnych miejsc. Jeśli wszystkie miejsca postojowe będą zajęte przez mieszkańców system nie wpuści kolejnego kierowcy na parking.

Jak skorzystać z parkingu?

Trzeba być mieszkańcem Łazarza i posiadać ważny identyfikator parkingowy mieszkańca – wtedy bezpłatnie otrzymać kartę umożliwiającą wjazd na parking przy Dworcu Zachodnim. Wystarczy wysłać mail na adres: [email protected] ze zdjęciem swojego identyfikatora parkingowego mieszkańca. Firma Apcoa odeśle wówczas zwrotny mail z informacją, kiedy i gdzie można odebrać kartę.

Przy odbiorze karty umożliwiającej wjazd na parking konieczne będzie okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Karta jest bezpłatna i będzie ważna do 31 lipca. Korzystanie z parkingu nie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami. Przy każdorazowym wjeździe na parking trzeba będzie użyć otrzymanej karty.

ZDM

Podziel się: