poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Na Jeżycach będzie nowy mural

Zarząd Osiedla Jeżyce zaopiniował pozytywnie projekt muralu do realizacji na ścianie budynku przy ul. Jeżyckiej 36. A projekt wykonała jeżyczanka, Dorota Piechocińska. Jak wam się podoba?

Jak przypominają jeżyccy radni, w tym rejonie prowadzone są działania rewitalizacyjne: na działkach wokół budynku powstanie park kieszonkowy. A ponieważ teren jest zlokalizowany przy ciągu komunikacyjnym oraz w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 23 – pojawiła się propozycja, żeby na ścianie powstał mural stworzony z grafik wykonanych w ramach akcji promocyjnej “Fyrtle – tu jest nasze życie”.

To akcja, która ma na celu wypracowanie spójnego dla wszystkich osiedli systemu komunikacji i identyfikacji wizualnej. Jeżyckie grafiki nawiązują do tutejszych symboli, miejsc, historii, które zostały wskazane przez mieszkańców. A projekt muralu wykonała Ilustradora – Dorota Piechocińska, także jeżyczanka.

Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta zwróciło się do poznańskich radnych o podjęcie uchwały o powstaniu muralu w możliwie najszybszym terminie. Ze względu na konieczność montażu rusztowania Rada Osiedla Jeżyce planuje w pierwszej kolejności wykonać mural, a dopiero po jego wykonaniu przystąpić do prac związanych z zagospodarowaniem terenu na park kieszonkowy.

ROJ