Poznań: Na festyn na Franowo przyszły prawdziwe tłumy!

Franowo 10 fot. Karolina Adamska
Zwiedzanie zajezdni tramwajowej, podziwianie specjalistycznego sprzętu MPK i pojazdów elektrycznych przyciągnęły do zajezdni na Franowie prawdziwe tłumy. Festyn udał się nad podziw!

Tłoczno było już w tramwajach dowożących festynowych gości. Na festyn można było dojechać bezpłatną linią dowozową, kursującą na trasie: Franowo – most Św. Rocha – Podgórna – Fredry – Rondo Kaponiera – Święty Marcin – Kórnicka – Franowo. Wiele osób skorzystało z tej szansy, by dotrzeć na festyn, a przy okazji spędzić piękną i ciepłą wrześniową niedzielę na świeżym powietrzu, i to całą rodziną.

Atrakcji dla nikogo nie brakowało: pasjonaci tramwajów mogli podziwiać tramwaje Solaris Tramino, Moderus Beta oraz Moderus Gamma, a także wybrać się na wycieczkę po zajezdni.

Zainteresowani cięższym sprzętem mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć specjalistyczne pojazdy wykorzystywane do usuwania skutków wypadków, między innymi dźwig Scania i nowy holownik pogotowia autobusowego. A miłośnicy ekotransportu mogli pojeździć na elektrycznych skuterach, hulajnogach i rowerach cargo Stork Cargo Bike.

Dzieci szalały w strefie zabawy grając w piłkę nożną i skacząc w dmuchanych zamkach. Mogły też wziąć udział w różnych konkursach i wygrać fantastyczne nagrody. A miłośnicy książek mogli się spotkać z Weroniką Kurosz, autorką książek dla dzieci pt. “Tramwaj Eliasza”.

Zdecydowanie początek Europejskiego Tydzień Zrównoważonego Transportu, bo to z tej okazji odbywał się festyn, można uznać za bardzo udany.

el, fot. Karolina Adamska

Podziel się:

Ostatnio dodane: