Poznań: Na Chartowie trwają prace przy nowej sygnalizacji

Chartowo, przejście dla pieszych fot. ZDM

Na przejściu dla pieszych przez ulicę Chartowo powstanie sygnalizacja świetlna, która ma poprawić bezpieczeństwo pieszych na tym przejściu. Właśnie rozpoczęły się tam prace budowlane.

Przejście dla pieszych przez ulicę Chartowo na odcinku między Piaśnicką a Kurlandzką jest jedynym przejściem na tej ulicy, które nie ma sygnalizacji świetlnej. Ze względu na natężenie ruchu i szerokość ulicy oraz prędkości, jakie lubią tu rozwijać kierowcy, nie jest to bezpieczne przejście, dlatego Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął tu montaż sygnalizacji świetlnej. Prace mają się zakończyć wczesną jesienią.

„Zakres prac obejmuje wykonanie instalacji podziemnych i montaż sygnalizatorów, przebudowę przejścia dla pieszych polegającą na jego rozbudowie o przejazd rowerowy oraz obniżenie krawężników na dojściach i dojazdach do krawędzi jezdni” – informuje ZDM. – „Sygnalizatory zostaną wyposażone w urządzenia akustyczne oraz przyciski o poszerzonej funkcjonalności. Wykonany zostanie również kanał teletechniczny pomiędzy przejściem a skrzyżowaniem z ul. Kurlandzką, który posłuży do zasilania i transferu danych z nowej sygnalizacji. Umożliwi on również w przyszłości montaż monitoringu wizyjnego”.

Zakończenie prac związanych z budową sygnalizacji świetlnej przy ul. Chartowo planowane jest na przełom września i października. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,3 miliona złotych.

Podziel się: