Poznań: MPK rozstrzygnęło przetarg na remont odcinka trasy PST

trasa PST fot. L. Łada

Modernizacja torowiska, czyli wymiana szyn, podkładów i podsypki tłuczniowej na odcinku trasy PST od ulicy Roosevelta do przystanku Słowiańska. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne właśnie rozstrzygnęło przetarg na wykonanie tego remontu.

Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym zaproponowała firma PORR.
„Wykonawca – po podpisaniu umowy z MPK Poznań Sp. z o.o. – w pierwszej kolejności będzie musiał dopełnić formalności związanych ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji i pozwoleń, aby następnie przystąpić do prac w terenie, które potrwają około 6 miesięcy od ich rozpoczęcia” – wyjaśnia MPK Poznań.

Zakres remontu obejmuje kompleksową modernizację torowiska, a więc przede wszystkim wymianę szyn, podkładów i podsypki tłuczniowej. Po ponad 25 latach od uruchomienia trasy PST wykonanie takiego remontu jest niezbędne, by przywrócić trasie jej pierwotne parametry eksploatacyjne, pozwalające na przejazd tramwajów z odcinkową prędkością do 70 km/h.
„W ramach prowadzonych prac przeprowadzona zostanie również konserwacja betonowej warstwy ochronnej koryta balastowego na estakadzie Bogdanki i wiadukcie nad ulicą Poznańską” – wyjaśnia MPK.

Przypomnijmy, że postępowanie przetargowe na pozostały odcinek trasy, czyli od przystanku Słowiańska do pętli os. Jana III Sobieskiego, prowadzi Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. W ogłoszonym postępowaniu oferty złożyło sześć firm, jak informowaliśmy, a obecnie prowadzone są czynności w zakresie weryfikacji poprawności złożonych ofert.

Podziel się: