tramwaje nr 14 Dworzec Zachodni fot. ZTM

Poznań: MPK na trzecim miejscu ogólnopolskiego rankingu!

Miejski przewoźnik w tym roku zajął trzecie miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej za rok 2021. Ranking organizuje “Dziennik Gazeta Prawna” i magazyn “Strefa Gospodarki”.

“W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta, stąd też Kapituła Rankingowa zdecydowała o wyborze dwóch równorzędnych zwycięzców, którymi zostały Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach” – czytamy na łamach “Strefy Gospodarki”. – “Na drugim stopniu podium uplasował się Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Opolu (…), zaś trzecie miejsce podzieliły pomiędzy siebie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o”.

Przy ocenie startujących firm brane były pod uwagę takie dane jak współudział w życiu lokalnych społeczności oraz integracja z nimi, a także zasady prowadzenia polityki jakości, polityki personalnej czy też udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Bardzo szczegółowo zbadano też kwestie finansowe i kwestie techniczne firmy – i przy tak drobiazgowej kontroli trzecie miejsce poznańskiego MPK może tylko cieszyć.

Źródło: MPK Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze