Poznań: MPK już oficjalnie ma nowego prezesa

pożegnanie prezesa Tulibackiego fot. MPK
Wojciech Tulibacki, dotychczasowy prezes spółki od 23 lat, przeszedł na emeryturę. Zastąpił go Krzysztof Dostatni. Odchodzący prezes na pożegnanie wręczył prezydentowi Jaśkowiakowi „Złotą Wajchę”.

Informacja o zmianie na stanowisku prezesa została podana przez władze miasta już w kwietniu tego roku – wtedy Rada Nadzorcza MPK powołała nowy zarząd spółki. Uchwały weszły w życie w sobotę 24 lipca, więc dzień wcześniej prezes Tulibacki pożegnał się z pracownikami. Miał się z kim żegnać, bo zarządzał firmą 23 lata, a przepracował w niej 44 lata.

I nie tylko z pracownikami: w ostatnim dniu na stanowisku wręczył Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania „Złotą Wajchę”. To nagroda przyznawana przez MPK.
– To moje ostatnie służbowe zadanie na stanowisku prezesa MPK Poznań – powiedział Wojciech Tulibacki. – W ubiegłym roku kapituła przyznała prezydentowi to wyróżnienie za pomoc i prezentowanie osiągnięć spółki. Z uwagi na pandemię nie było możliwości wręczyć tej statuetki wcześniej.

– Dziękuję za wyróżnienie, otrzymać je z rąk takiego fachowca to prawdziwy zaszczyt – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dzięki Wojciechowi Tulibackiemu poznańskie MPK stało się spółką, z której przykład biorą inni przewoźnicy. Możemy być z tego dumni. Jestem pewny, że pod nowymi rządami MPK będzie nadal zapewniać wszystkim poznaniankom i poznaniakom transport publiczny na najwyższym poziomie.

Były już prezes powiedział też, że pozostawia MPK Poznań w dobrych rękach.
– Jestem przekonany, że ambitny i profesjonalny zespół, z którym miałem zaszczyt pracować, poradzi sobie z wyzwaniami, jakie przyniosą kolejne lata – podsumował.

Stery w MPK Poznań przejął teraz Krzysztof Dostatni. Jak sam podkreśla, komunikacja miejska to nie tylko jego praca, ale i hobby. Pracuje w MPK od 2001 roku, zaczynał w dziale Inżynierii Ruchu, a następnie w Nadzorze Ruchu, którego został kierownikiem. Od maja 2020 roku, jako wiceprezes ds. operacyjnych, odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji, a zatem zarówno za przewozy tramwajowe i autobusowe, jak i inżynierię ruchu czy nadzór ruchu. Posiada również uprawnienia do prowadzenia tramwaju.

W skład władz MPK Poznań weszli również: Jerzy Zalwowski, wiceprezes Zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz Marek Grzybowski, wiceprezes Zarządu ds. technicznych.

UMP

Podziel się: