Poznań: Motocykliści żegnają sezon

Uroczysty przejazd przez miasto i zakończenie sezonu na Torze Poznań. Motocykliści z całej Polski kończą sezon motocyklowy w Poznaniu.

Jak podaje Radio Poznań, uroczystości rozpocznie msza święta dla motocyklistów, a po niej w paradzie wszystkie maszyny przejadą przez miasto aż na Tor Poznań, gdzie nastąpi zakończenie sezonu. To już 26 pożegnanie sezonu w Poznaniu.

Koniec sezonu jest też zawsze okazją do podsumowań i w tym roku cieszy fakt, że wypadków z udziałem kierowców jednośladów jest trochę mniej. Sami motocykliści uważają, że poprawia się kultura jazdy na polskich drogach, a kierowcy samochodów z większym szacunkiem odnoszą się do innych uczestników ruchu. Nie da się też ukryć, że sami motocykliści jeżdżą inaczej, spokojniej i ostrożniej, zdając sobie sprawę z faktu, jaki to niebezpieczny sport. Wielu spośród posiadaczy motocykli uważa w ogóle, że prawo jazdy na ten pojazd powinno być możliwe do otrzymania dopiero po ukończeniu 30 lat.

Na Torze Poznań zjawi się około tysiąc maszyn, jak szacują organizatorzy. Po oficjalnym zakończeniu motocykliści będą się bawić dalej w swoich klubach.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: