Jacek Jaśkowiak fot. FB J. Jaśkowiak

Poznań: Moderusy Gamma mają już 5 lat!

Trudno w to uwierzyć, ale to już 5 lat minęło od chwili, gdy poznański Modertrans zaprezentował niskopodłogowy Moderus Gamma. Przypomniał o tym wczoraj prezydent Jacek Jaśkowiak.

Dokładnie 18 listopada 2016 roku odbyła się prezentacja nowego, całkowicie niskopodłogowego Moderusa Gamma. Tramwaj powstał we współpracy z Politechnika Poznańską, dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

“Produkcja niskopodłogowego Moderusa Gamma była momentem przełomowym dla rozwoju Modertrans Poznań” – napisał Jacek Jaśkowiak w mediach społecznościowych z tej okazji. – “Właśnie mija 5 lat od premiery tego modelu. Dla firmy był to czas ekspansji i ciężkiej pracy, która zaowocowała znacznym zwiększeniem jej przychodów i poprawą wyników finansowych. Gammy są mocno widoczne w Poznaniu – aktualnie w taborze MPK Poznań Sp. z o.o. jest ich aż 50! Ale Modertransowi zaufał też Wrocław, który zamówił 46 sztuk, oraz Łódź, gdzie już wkrótce jeździć będzie 30 takich pojazdów”.

Nowe tramwaje kosztowały MPK ok. 400 mln. zł. W partii 50 pojazdów było 30 jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych – te drugie najczęściej można spotkać na wydłużającej się trasie na Naramowice i wszędzie tam, gdzie remont trasy uniemożliwia dojazd do pętli czy zajezdni.

1 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze