Poznań: Mobilny punkt badań próbek na koronawirusa tym razem w stolicy regionu

Drive thru fot. WBOT
W poniedziałek, 8 czerwca w Poznaniu, przy Stadionie Miejskim na ul. Bułgarskiej, otwarte zostanie centrum pobrań prób covid-19 drive-thru.

Poznań to kolejne miasto na mapie Wielkopolski, gdzie za wskazaniem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka przeprowadzone zostaną badania wśród mieszkańców na obecność koronawirusa.

Poznańskie drive-thru ma działać od poniedziałku 8 czerwca do środy 10 czerwca na parkingu przy ul. Bułgarskiej. To projekt dla osób zmotoryzowanych. Osobom, które przyjadą autem do punktu pobrań prób na obecność koronawirusa wywołującego chorobę covid-19 pobrane zostaną wymazy do badań. Jednak wcześniej wizytę trzeba umówić. Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby przeprowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu – (61 65 68 075.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Poznania. Dotychczas mobilne centra pobrań prób COVID-19 uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wlkp. Kępnie, Rawiczu, Pleszewie, Gnieźnie, Ostrzeszowie.

WUW, el

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: