Poznań: Młodzież Wszechpolska o ataku na swoich działaczy: „Klimat miasta temu sprzyja”

Michał Urbaniak, poseł Konfederacji, i Ziemowit Przebitkowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedzieli, że będą się sprzeciwiać takim działaniom jak ataki na swoich działaczy.

Przypomnijmy, że wydarzenie miało miejsce 23 lutego, na Półwiejskiej. Dwaj działacze Konfederacji zbierający podpisy pod listami poparcia dla Krzysztofa Bosaka, kandydata na urząd Prezydenta RP, zostali zaatakowani przez dwóch zamaskowanych sprawców. Jeden został uderzony w głowę, drugi zaatakowany gazem pieprzowym.

Zdaniem prezesa Przebitkowskiego takim wydarzeniom sprzyja klimat samego miasta.
– Prezydent Jacek Jaśkowiak przyjaźni się z anarchistami i chodzi na ich marsze. Może jest przyzwolenie prezydenta na takie akcje? – mówi Przebitkowki. – I na dowód przyjaźni prezydenta Poznania i anarchistów przypomina marsz, podczas którego Jacka Jaśkowiaka sfotografowano na tle czarno-czerwonych flag anarchistów.

– To nie pierwszy przypadek zaatakowania naszych działaczy zbierających podpisy – dodaje poseł Michał Urbaniak. – Nie chcemy się skarżyć, ale to się niestety zdarza. Nasz kandydat, Krzysztof Bosak, jest najbardziej merytorycznym kandydatem. Dlatego apelujemy do innych sztabów, żeby zachęcali swoich kandydatów do walki, ale na merytoryczne argumenty. Dlatego przyjechałem do Poznania, żeby okazać solidarność i wsparcie naszym działaczom.

Obaj politycy są przekonani, że zamachu na dwóch działaczy Konfederacji dokonali „lewaccy bojówkarze”. Dlaczego są tacy tego pewni, skoro nikt nie widział twarzy zamachowców i jeszcze nie zostali zidentyfikowani?
– Jak wspomniał pan poseł, to się zdarza nie pierwszy raz – wyjaśnia prezes Przebitkowski. – Jeśli więc 99 takich ataków jest dziełem lewackich bojówek, to trudno zakładać, że tego setnego ataku dokonał kto inny.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: