Rondo Rataje przebudowa fot. PIM

Poznań: Młodzi dla Wolności świętowali Dzień Dziecka zadłużonego

Jak co roku młodzieżówka partii KORWiN przy okazji Dnia Dziecka przypominała o rosnącym długu publicznym. Z danych Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że wynosi on już prawie 1,5 biliona złotych, które kiedyś trzeba będzie spłacić.

Jak informuje Radio Poznań działacze Młodych dla Wolności w Poznaniu uważają, że dług generują głupie i niepotrzebne inwestycje oraz remonty, jak choćby remont ronda Rataje. 160 mln zł wydanych na rondo praktycznie takie samo jak przed remontem zdaniem działaczy mija się z celem. Zbytecznymi inwestycjami nazwali budowę dróg rowerowych w centrum, w miejscach, które się do tego nie nadają, utrudnienia w parkowaniu oraz rozkopanie Świętego Marcina i Al. Marcinkowskiego.

Młodzi dla Wolności zwracają uwagę nie tylko na to, że obecne dzieci gdy dorosną, będą musiały spłacać dzisiejsze długi – ale że tych długów będzie coraz więcej. Według prognozy agencji Fitch Ratings dla Poznania zadłużenie w latach 2023 – 2025 będzie wynosiło 43 proc. Obecnie to 27 proc. Ogólny rating inwestycyjny Poznania to w tym roku “A-“.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze