Poznań: Mityng lekkoatletyczny na Golęcinie

Już po raz trzeci gwiazdy lekkiej atletyki spotkają się na Golęcinie. oficjalne rozpoczęcie zawodów dziś o 16.15, a wśród zawodników zobaczymy między innymi Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką, Wojciecha Nowickiego i Piotra Liska. Gwiazdy zagraniczne reprezentuje Renaud Lavillenie.

Zawodnicy deklarują, ze dadzą z siebie wszystko i rzeczywiście w kilku konkurencjach można się spodziewać rekordów – na przykład w rzucie młotem. Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek – a obaj dziś wystartują – to ścisła światowa czołówka.

Równie ekscytująco zapowiada się rywalizacja w skokach. Wystartuje w niej Francuz Renaud Lavillenie, mistrz olimpijski z Londynu. A ponieważ startuje też Piotr Lisek – zapowiada się wspaniała walka.

Emocje sportowe gwarantują też panie: Joanna Fiodorow, zawodniczka AZS Poznań, obiecała na konferencji prasowej lepszy występ niż przed rokiem, a Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka zapowiedziała piękną walkę w sztafecie 4 × 400.

Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 16:15, ale wejście na stadion możliwe będzie już od godziny 15:30. Dokładny program imprezy znajduje się na jej stronie.