Poznań: Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie. Medale dla Wielkopolanek

Mistrzostwa Europy w kajakarstwie 2021 Malta Poznań fot. Sławek Wąchała
Ponad 700 uczestników z 33 krajów przyjechało do Poznania na Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie. Zawody trwają od czwartku i odbywają się w reżimie sanitarnym.

Sobota i niedziela to biegi finałowe, w których nie zabrakło medali dla Wielkopolanek. Srebrny medal w K2 na 500 metrów zdobyły Karolina Naja i Anna Puławska z KS Posnania, brązowy na 200 metrów – Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz.

Zawody trwają do niedzieli, tego dnia rozegrają się ostatnie biegi finałowe. Wstęp na trybuny jest wolny, warto więc pokibicować naszym zawodnikom. Warto dodać, że to wyjątkowe zawody z kilku względów: zostały zorganizowane w Poznaniu w ostatniej chwili, ponieważ Niemcy, którzy mieli być gospodarzem tych mistrzostw, zrezygnowali ze względu na pandemię.

Poznaniacy musieli więc bardzo szybko zorganizować bardzo dużą imprezę, i to jeszcze w rygorze pandemicznym. A wiadomo było, że frekwencja dopisze, nawet mimo pandemii i nagłej zmiany miejsca zawodów, ponieważ są to ostatnie zawody przed olimpiadą w Tokio. Start w nich jest więc bardzo ważny dla wszystkich zawodników, którzy marzą o olimpijskich laurach.