Poznań: Mistrz Polski w Wyścigach Samochodowych służy w policji

Przemysław Kaźmierczak fot. policja
Mistrz Przemek Kaźmierczak nie tylko służy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, ale należy też do grupy SPEED, do której należą najlepsi policjanci ścigający przestępstwa drogowe. Z mistrzem Polski piraci drogowi nie mają szans!

Aspirant sztabowy Przemysław Kaźmierczak służy w policji od ponad 17 lat. Jako doświadczony funkcjonariusz i świetny kierowca, został też członkiem grupy SPEED. Wybór jego osoby do tego składu nie może dziwić – Przemek został Mistrzem Polski w Wyścigach Samochodowych, startując w klasie 2 Dywizji Narodowej jako kierowca teamu wyścigowego Devil-Cars Racing Team. Jechał samochodem Suzuki Swift GTi.

Podsumowując tegoroczny – jakże udany dla niego – sezon, mistrz mówi że jest on dla niego kompletny. Podczas wyścigów były zwycięstwa, awarie, wypadki – w zasadzie wszystko co może się przytrafić kierowcy wyścigowemu. Każdy wyścig był emocjonujący i pełen wrażeń. Wygrane były o setne sekundy, a jazda na „żyletki”. Mistrz jednak podczas każdego z okrążeń dawał z siebie wszystko i to jego upór, ambicja i wielkie umiejętności pozwoliły mu ostatecznie zatryumfować. Doskonale spisał się też zespół serwisu i obsługi mechaników, dzięki którym mógł bez przeszkód ścigać się na najwyższym poziomie. Tytuł Mistrza Polski to jego największe sportowe osiągnięcie Przemka, ale od wielu lat odnosi sukcesy w sportach motorowych, zajmując systematycznie miejsca na podium wyścigów w klasie N1.

Warto dodać, że mistrz Polski jest też trenerem i instruktorem sportu samochodowego, członkiem i zawodnikiem Automobilklubu Wielkopolskiego, oraz posiada licencję wyścigową klasy B i C organizacji FIA.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: