Poznań: Mistrz parkowania na Głogowskiej. Dostał dwa mandaty

parkujący na Głogowskiej fot. policja
Zaparkowany centralnie mimo zakazu na chodniku, w dodatku tak, że zupełnie uniemożliwiał przejście. Takie parkowanie na Głogowskiej to częsty widok, ale tym razem zauważyli poznańscy policjanci.

Funkcjonariusze podczas patrolu przejeżdżając Głogowską zobaczyli samochód dostawczy zaparkowany tak, że przejście chodnikiem było w tym miejscu niemożliwe. Dodajmy, że miało to miejsce na najwęższym chodniku Głogowskiej, na odcinku między Śniadeckich a Berwińskiego, i to jeszcze przy przedszkolu, gdzie matki z wózkami dziecięcymi są częstym widokiem.

I właśnie kobieta z wózkiem nie miała jak przejść z powodu samochodu zastawiającego chodnik. Dokładnie wtedy, gdy podjechał patrol policji.

„Reakcja policjantów była natychmiastowa” – informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu. – „Wskazali kierowcy miejsce bezpiecznego postoju, zobowiązali go do zabezpieczenia ładunku w taki sposób, aby nie był zagrożeniem podczas jazdy i wystawili mężczyźnie dwa mandaty, ponieważ okazało się, że chwilę wcześniej przebiegał w tym miejscu przez jezdnię”.

Policjanci przy okazji przypominają, że zakaz zatrzymywania – B36 – to jeden z najczęściej spotykanych na krawędziach jezdni znaków, który oznacza całkowite wyłączenie tego odcinka z możliwości zatrzymywania się. Informuje on, że w tym miejscu nie wolno zatrzymywać pojazdu, nawet na chwilę oraz obowiązuje przez całą dobę.

Mieszkańcy tego odcinka Głogowskiej i ci, którzy tam bywają doskonale jednak wiedzą, że w tym miejscu to tylko teoria, a zaparkowane samochody, i to tak, że nie można przejść, zdarzają się tam bardzo często. Niestety, nie zawsze akurat przejeżdża tamtędy patrol policji.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: